Top Cultural Achievers

Top Cultural Achievers

Wes-Boland Eisteddfod

Trophy Winners 2016

 

MUSIEK

 

Klassieke Klavier

Laerskool Solo – Penelope Cole (WCMA/Curro)

Hoërskool Solo – Anneen Uys (WCMA/Curro)

Laerskool Konsertprogram – Stevie Phillips (WCMA/Curro)

Laerskool Duet – Heather Pelser & Elmi van Zyl (M. Steenkamp)

Hoërskool Duet Twee Klaviere – Craig Maart & Aurora Taraba (Keys to Heaven)

Hoërskool Trio – Bianca Lochner, Sarah Kleynhans & Joanné Coetsee (WCMA/Curro)

 

Kontemporêre Klavier

Gr. R-3 Solo – Mari Geyser (WCMA/Curro)

Laerskool Solo – Etresia-Marié Nortjé (M. Steenkamp)

Hoërskool Solo – Isobel de Villiers (M. Steenkamp)

Gr. R-3 Konsertprogram – Kieran van Taak (WCMA/Curro)

Laerskool Konsertprogram – Alexi Frick (WCMA/Curro)

Gr. R-3 Gemengde Duet – Mieke Reynolds & Nikolé Botha (WCMA/Curro)

Laerskool Duet – Kieran van Taak & Penelope Cole (WCMA/Curro)

Hoërskool Duet – Isobel de Villiers & Etresia-Marié Nortjé (M. Steenkamp)

 

Klawerbord / Digitale klavier                              

Laerskool Solo – Schallie Visser (WCMA/Curro)

 

Tromme / Perkussie                               

Gr. R-3 Solo – Gabriella Carosini (WCMA/Curro)

Hoërskool Solo – Joshua van Coller (WCMA/Curro)

Laerskool Konsertprogram – Jan Lochner (WCMA/Curro)

 

 

Blaasinstrumente

Laerskool Klarinet Solo – Jemma Pyper (WCMA/Curro)

Hoërskool Klarinet Solo – Jaco Coetsee (WCMA/Curro)

Hoërskool Fluit Solo – Anneen Uys (WCMA/Curro)

 

Kitaar  

Hoërskool Akoestiese Solo – Rozaan Marais (WCMA/Curro)

 

Strykers

Higher Strings       

Hoërskool Viool Konsertprogram – Anika Keuck (WCMA/Curro)

Hoërskool Bladlees – Anika Keuck (WCMA/Curro)

 

Lower Strings

Gr. R-3 Tjello Solo – Caitlin Links (WCMA/Curro)

Hoërskool Kontrabas Solo – Darius Becker (WCMA/Curro)

Hoërskool Bladlees – Joanné Coetsee (WCMA/Curro)

 

SANG

Elektroniese begeleiding

Dogter Solo 14-16 jr – Sarah Kleynhans (WCMA/Curro)

 

Kore        

Senior – Curro

LETTERKUNDE / LITERATURE

Gr 5 Poetry – Alexa Koegelenberg (Curro)

Gr 6 Essay – Erin Nijhuis (Curro)

  

POËSIE

Gr. 2

Dogters Addisionele Taal – Chloë Pieterse (Curro)

Gr. 4

 Dogters Huistaal – Jani Steyn (Curro)

Gr. 5

 Seuns Huistaal – Jano Reynolds (Curro)

Gr. 6

Dogters Addisionele Taal – Alexi Frick (Curro)

Gr. 8

 Huistaal – Chané de Clercq (Curro)

           

POETRY

Gr 6

Girls Additional Language – Klaudia Schmidt (Curro)

Boys Home Language – Daniel Butti (Curro)

Boys Additional Language – Pellat Smith (Curro)

Gr 7

Boys Additional Language – Jami Ebersöhn (Curro)

Gr 8

Additional Language – Chané de Clercq (Curro)

  

PROSA

Gr. 6 Seuns Huistaal – Pellat Smith (Curro)

 

PROSE

Gr 10-12 Home Language – Sarah Kleynhans (Curro)

 

ONVOORBEREIDE LEES  

Gr. 4 Huistaal – Jani Steyn (Curro)

Gr. 5 Addisionele Taal – Grant Cox (Curro)

Gr. 6 Huistaal – Klaudia Schmidt (Curro)

Gr. 6 Addisionele Taal – Heather Pelser (Curro)

Gr. 8 Huistaal – Carla Naudé (Curro)

 

UNPREPARED READING

Gr 4 Home Language – Jon Dorman (Curro)

Gr 5 Home Language – Romeo le Roux (Curro)

Gr 9 Home Language – Nickilese van der Walt (Curro)

  

KUNS                                                

Skole kuns

Gr. 6 – Isabella Naude (Curro)

Gr. 9 – Halinka Denner (Curro)

 

Gevorderde Kuns

Gr. 4–6 – Hanu Botha (Lientjie Blok Kunssentrum)

Gr. 7-9 – Serine Hamilton (Lientjie Blok Kunssentrum)

              Lisa Stokes (Curro)

Gr. 11 – Brad Davids (Lientjie Blok Kunssentrum)

 

FOTOGRAFIE

Gr. 4-6 – Kiara Kirsten (Curro Langebaan)

 

TONEEL

Best Actress – Serine Hamilton

Best Actor – Andrew Suntele